Cięcie stali laserem – poznaj najważniejsze zalety tej nowoczesnej technologii

Cięcie stali laserem – poznaj najważniejsze zalety tej nowoczesnej technologii

21 listopada, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Do obróbki stali wykorzystuje się najróżniejsze technologie. Do najpopularniejszych metod jednak należy cięcie laserem, które ma mnóstwo zalet, jakie trudno przecenić. Chcesz je poznać bliżej? Już teraz przeczytaj zatem ten artykuł! Znajdziesz w nim najważniejsze zalety i inne przydatne informacje o tym rozwiązaniu.

Cięcie laserem to gwarancja precyzji

Jednym z najistotniejszych atutów tej metody obróbki jest jej precyzja. Wynika to z faktu, że generowany promień laserowy ma niewielką średnicę, oscylującą zazwyczaj w granicach od 0,1 do 0,3 mm. Dodatkowo to technologia wykorzystująca cyfrowe sterowanie, co pozwoliło wyeliminować czynnik ludzki, a co za tym idzie – wiele błędów.

Laser może być wykorzystany do cięcia stali różnych gatunków

Inną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wykorzystuje się je do rozmaitych gatunków stali (w tym nierdzewnej, węglowej, stopowej czy galwanizowanej). Co więcej – można użyć tej obróbki do arkuszy, rur i innych elementów o najróżniejszej grubości. Dodatkowy atut stanowi fakt, że  cięcie laserem  idealnie nadaje się do wykrawania otworów czy nacięć, np. na środku arkusza blachy.

Obróbka laserowa to oszczędność czasu i pieniędzy

W biznesie zawsze szuka się tańszych, a przy tym wciąż wysokojakościowych rozwiązań. Opisywana metoda obróbki zaś gwarantuje perfekcyjną precyzję i niewielkie straty materiału. To często oznacza niemałe oszczędności, co może przełożyć się na sukces firmy. Samo użycie lasera do cięcia również jest ekonomiczne, gdyż – w porównaniu z innymi metodami – praktycznie nie ulega zużyciu. Stąd też ceny tej usługi są dość mocno konkurencyjne w porównaniu z tradycyjnymi metodami obrabiania stali. Warto dodać, że technologia ta gwarantuje szybką realizację zlecenia, więc doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy materiały są potrzebne na cito.

Szukasz usług cięcia laserem? Postaw na współpracę ze sprawdzoną firmą

Ważne jednak, aby sam wykonawca takiej usługi był sprawdzonym partnerem. Dlatego, jeśli chcesz zlecić komuś cięcie laserem – dokładnie zapoznaj się z daną firmą. Dowiedz się więcej o jej historii, doświadczeniu, a także opiniach na jej temat. Wtedy zyskasz gwarancję, że decydujesz się na dobrą współpracę.