Części rolnicze – które najczęściej ulegają awariom?

Części rolnicze – które najczęściej ulegają awariom?

17 sierpnia, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Kupując sprzęt do uprawy gleby, nie myśli się o podzespołach do niego. Tymczasem nawet w nowych maszynach może coś zostać uszkodzone jeśli są one intensywnie eksploatowane. Dlatego rozsądnie jest zabezpieczyć się na taką okoliczność. Chcesz dowiedzieć się, co najczęściej ulega zepsuciu i dlaczego warto to mieć w zapasie? Zapoznaj się z dalszą treścią artykułu!

W jakie części rolnicze warto się zaopatrzyć?

Poza takimi artykułami jak filtry oleju, powietrza i paliwa czy świece zapłonowe, dobrze jest mieć w zapasie te części rolnicze, które stosunkowo szybko ulegają wyeksploatowaniu. Najczęściej są to elementy ruchome, takie jak paski klinowe, łańcuchy napędowe oraz komponenty do hydrauliki. W sprzedaży są podzespoły do:

  • ciągników rolniczych,
  • przyczep,
  • kombajnów,
  • sieczkarni,
  • pras

itp. Właściciele gospodarstw rolnych mogą też liczyć na zakup części do osprzętu niezbędnego w przygotowaniu gleby pod uprawy, takiego jak pługi, glebogryzarki, brony czy kultywatory.

Czy są to oryginalne części?

Większość podzespołów pochodzi bezpośrednio z fabryk wytwarzających określony sprzęt, ale dostępne są też zamienniki renomowanych marek, cechujące się dobrą jakością oraz atrakcyjnymi cenami. Jeśli jednak nabywcy zależy na dłuższej żywotności danego elementu, powinien zdecydować się na zakup oryginałów.

Jak dobrać część do maszyny?

Każdy element danego modelu urządzenia ma swój numer seryjny. Podając sprzedawcy markę, rocznik i model, z pewnością uda się kupić dokładnie taki produkt, jaki jest potrzebny. 

Czy takie części można samodzielnie wymienić?

W większości przypadków własnoręczna wymiana zakupionych podzespołów jest możliwa. Jednak trzeba dobrze znać budowę maszyny i solidnie przygotować się do pracy, zwłaszcza gdy w grę wchodzi naprawa sinika. Należy wówczas zadbać o sterylność otoczenia, aby żadne ziarenko piasku nie dostało się do wnętrza bloku silnika. Potrzebujesz solidnych części rolniczych? Sprawdź już teraz, co możesz znaleźć w asortymencie!