Czy warto stosować roller do twarzy?

Czy warto stosować roller do twarzy?

13 lutego, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Dbanie o siebie wymaga skupiania uwagi na wielu częściach ciała z osobna, o czym doskonale wiedzą zwłaszcza kobiety. Z oczywistych względów najwięcej troski potrzebuje zawsze twarz, gdyż to ona jest najmocniej narażona na wpływ szkodliwych czynników — na ich działanie jest wystawiona właściwie nieustannie. Obok stosowania kosmetyków ochronnych i pielęgnacyjnych warto też postawić na inne działania. Czy masaż za pomocą specjalnego rollera będzie dobrym rozwiązaniem? Sprawdź!

Masowanie twarzy —  po co?

O tym, że cerę trzeba oczyszczać, nawilżać i złuszczać, wie każdy, ale po co twarz masować? Zabieg ten wielu osobom na pewno kojarzy się głównie z relaksem, jednak sięgając po rollery do twarzy z naturalnych kamieni można osiągnąć znacznie więcej efektów, realnie poprawiając kondycję swojej skóry. Jest to świetna opcja między innymi dla osób uskarżających się na opuchnięcia okolic oczu po nocy. Bywa to spowodowane nie tylko kiepskim snem, ale też zatrzymywaniem wody w organizmie. Masaż zaś usprawnia krążenie krwi oraz limfy, sprzyjając usuwaniu wody. Zabieg w tym obszarze będzie jeszcze skuteczniejszy (oraz bardzo przyjemny), gdy masażer wcześniej schłodzi się w lodówce. Pozwoli też usunąć cienie pod oczami oraz ujędrnić skórę, co przełoży się na jej młodszy wygląd. Efektem masowania jest też promienny wygląd cery, wynikający z poprawy krążenia.

Dodatkowe korzyści

Producenci rollerów polecają, by przed ich zastosowaniem posmarować twarz dobrym kosmetykiem pielęgnującym. Zapewni to odpowiedni poślizg i zapobiegnie nadmiernemu rozciąganiu skóry, a sam masaż sprawi, że dobroczynne składniki zawarte w preparacie lepiej się wchłoną.

Duże znaczenie ma też moc samych kamieni —  nie są one dobierane przypadkowo. W sprzedaży można znaleźć masażery z jadeitem, kwarcem czy kamieniem gua sha. Są one od wieków znane medycyny ludowej, między innymi azjatyckiej, z działania leczniczego, upiększającego i odmładzającego. Stanowią na pewno znacznie lepszy wybór niż masażery z tworzyw sztucznych czy metalu.

Warto używać codziennie

Wymasowanie twarzy z użyciem takiego przyrządu zabierze tylko kilka chwil i na pewno dostarczy wiele przyjemności. Warto zatem czerpać z dobroczynnych właściwości tego zabiegu, wykonując go codziennie, najlepiej rano. Szybko będzie można zauważyć poprawę wyglądu cery.