Czy warto stosować roller do twarzy?

Czy warto stosować roller do twarzy?

13 lutego, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Z pewnością każdy słyszał o dobroczynnym wpływie masażu na zdrowie i urodę. Dotyczy to nie tylko ciała, ale też twarzy. Warto dowiedzieć się, jakie korzyści można odnieść, decydując się na masowanie tego obszaru i komu zabieg ten jest polecany. Ostatnio w modzie jest stosowanie specjalnego rollera z minerałów takich jak kwarc czy jadeit. Czy po tego rodzaju produkt warto sięgnąć? Sprawdź!

Co daje masowanie twarzy?

Masaż najczęściej kojarzy się z rozluźnianiem spiętych mięśni i nie inaczej jest w przypadku twarzy —  choć to tylko jedna z korzyści, jakie można odnieść. Taki zabieg na pewno jest bardzo relaksujący, najważniejszy jednak jest fakt, iż istotnie poprawia wygląd, w dodatku szybko. Sekret tkwi zaś nie tylko w samym zabiegu, ale też w akcesorium do jego wykonywania. Obecnie w modzie są rollery to twarzy z kamieni, jak gua sha, jadeit czy kwarc. Minerały te nie tylko świetnie wyglądają i stanowią ciekawostkę kosmetyczną, ale też mają udowodnioną moc, z jakiej od dawna korzysta się na przykład w krajach azjatyckich —  tam popularny jest zwłaszcza gua sha, nazywany kamieniem młodości.

Zabieg taki, wykonywany każdego dnia, najlepiej rano, po nałożeniu kremu, między innymi:

  • niweluje obrzęki, pobudzając krążenie krwi, limfy i sprzyjając usuwaniu nadmiaru wody (który odpowiada za opuchnięcia okolic oczu) —  dodatkowo świetnie będzie wcześniej schłodzić roller w lodówce,
  • usuwa cienie pod oczami,
  • poprawiając krążenie w skórze odżywia ją, napina, ujędrnia i dodaje jej promiennego blasku.

O czym trzeba pamiętać?

Oczywiście na dobre efekty można liczyć tylko wtedy, jeśli zastosuje się do pewnych zasad. Masaż musi być wykonywany w odpowiedni sposób, od środka twarzy ku jej bokom —  instrukcję można znaleźć w sieci. Skóra powinna zaś być wcześniej natłuszczona. Po zabiegu masażer należy oczyścić.

Naturalne akcesorium —  zawsze dobry wybór

W sprzedaży można też znaleźć masażery do twarzy wykonane z innych materiałów, jak metal czy tworzywo sztuczne. Na pewno jednak minerał będzie lepszym wyborem.