Czy warto wybrać stół loftowy dębowy?

Czy warto wybrać stół loftowy dębowy?

8 września, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Drewniane meble nie wychodzą z użycia. Pasują nawet do nowoczesnych aranżacji —  drewno to bardzo ważny element między innymi tak popularnego obecnie stylu loftowego. Czy warto wybrać utrzymany w tym klimacie stół z dębu? Sprawdź!

Do jakich wnętrz stół loftowy?

Może się wydawać, że stół w stylu loft pasuje tylko do takich samych, loftowych, aranżacji, ale nie jest to prawda. Największa w tym zasługa drewna, które pasuje praktycznie do wszystkiego. Poza tym stół loftowy dębowy , ze względu na swą pewną surowość, może świetnie sprawdzić się we wnętrzach klasycznych, skandynawskich czy nowoczesnych, a także rustykalnych. Wpasować można go w różne aranżacje, zwłaszcza gdy ma się odrobinę wyczucia czy nie boi niebanalnych połączeń —  wnętrza eklektyczne także są zawsze na topie. Co więcej, stół tego rodzaju może być wykonany z różnych materiałów. Typowe dla stylu loftowego jest łączenie drewna z metalem, ale komponentem może być też szkło. Wówczas poszczególne materiały dają możliwość dopasowania mebla do różnych aranżacji.

Dlaczego warto wybrać dębowy stół loftowy?

Za wyborem takiego mebla przemawia bardzo wiele czynników. To między innymi:

  • nieprzeciętna trwałość, którą zapewni zarówno drewniany, dębowy blat (dąb to jeden z najwytrzymalszych, najtrwalszych gatunków drewna), jak i metal nóg, malowanych proszkowo,
  • ponadczasowy charakter —  styl loft jest obecnie bardzo modny, ale drewno, jak i metal czy szkło, są materiałami ponadczasowymi,
  • możliwość dopasowania do różnych aranżacji,
  • świetny wygląd —  choć loftowe elementy aranżacji bywają postrzegane jako surowe, naturalne, pozbawione farby drewno wprowadza klimat natury i domowego ciepła.

Stół loftowy dla każdego

Nie trzeba być miłośnikiem tego popularnego, ale dość specyficznego nurtu w aranżacji wnętrz, by móc pozwolić sobie na taki mebel. Będzie to zaś dobry wybór z wielu względów —  zaletą jest świetny wygląd, ale i trwałość.