Jak dobrać stół loftowy dębowy?

Jak dobrać stół loftowy dębowy?

8 września, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Industrialne elementy wystroju wnętrz, na czele z meblami, są obecnie bardzo pożądane na rynku. Wybierają je zwłaszcza osoby chcące mieć wnętrza urządzone w stylu loft, ale na loftowy stół mogą też postawić amatorzy innych stylistyk, gdyż pasuje on do różnych kompozycji. Dowiedz się, jak wybrać taki mebel.

Stół loftowy z drewna —  dębowego czy innego?

Meble drewniane wykonuje się z najróżniejszych gatunków drewna, ale do loftów pasuje szczególnie dobrze dąb. Dlaczego? Gatunki egzotyczne mogą być tak samo trwałe, ale często mają dekoracyjne wybarwienie, na przykład różowawe czy ze złotymi plamkami, co w surowym stylu nie jest odpowiednie. Poza tym dąb jest synonimem trwałości i twardości, zaś solidne meble to bardzo pożądane elementy wystrojów loftowych. Oczywiście dębowy stół loftowy to także świetny wybór pod względem jakości i trwałości —  może służyć nawet kilku pokoleniom!

Do jakich aranżacji

Może się wydawać, że taki element będzie pasować jedynie do loftowych kompozycji, warto jednak pamiętać, że czasami postawienie na tylko industrialne elementy sprawia, że wnętrze domu czy mieszkania staje się nazbyt surowe, stąd często pożądane łączenie stylów. Amatorzy stylu loft, którzy obawiają się zaprowadzić taki klimat w swoim domu, mogą postawić na pojedynczy element, czyli na przykład właśnie stół, czyniąc zadość swym oczekiwaniom estetycznym, a jednocześnie nie zaburzając wrażenia przytulności. Taki stół świetnie odnajdzie się w różnych wnętrzach, oczywiście nie tylko kuchniach, ale też jadalniach czy nawet salonach —  klasycznych, rustykalnych, skandynawskich czy po prostu eklektycznych.

Mnóstwo propozycji do wyboru

Taki element można wybrać w wielu sytuacjach, tym  bardziej że dębowe loftowe stoły przybierają najróżniejsze kształty —  nie tylko blatów, ale też nóg, które mogą być np. fantazyjnie wygięte, co dodaje im lekkości i pozwala jeszcze lepiej dopasować je do różnych aranżacji.