Jak wybrać laser kosmetyczny?

Jak wybrać laser kosmetyczny?

30 kwietnia, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Laseroterapia zdobywa coraz większą popularność, w medycynie ogólnej, estetycznej, a także kosmetyce. Nie chcąc zostać daleko za konkurencją, trzeba, prowadząc salon piękności, zaopatrzyć się w dobry laser kosmetyczny, by móc odpowiedzieć na oczekiwania klientów. Dowiedz się, jak wybrać taki sprzęt.

Jakie funkcje?

Kupowany sprzęt trzeba dobrać do swoich potrzeb, czyli do zakresu usług, jakie chce się świadczyć. Podstawowym zabiegiem, które salony piękności już praktycznie muszą oferować, jest depilacja laserowa. Warto jednak wiedzieć, że urządzenia dostępne na rynku oferują wiele funkcji jednocześnie. Trzeba zatem zastanowić się, czy chce się zainwestować w laser kosmetyczny pozwalający tylko na usuwanie niechcianego owłosienia, czy może wielofunkcyjny. To drugie rozwiązanie będzie oczywiście droższe, ale za to pozwoli na wykonywanie wielu zabiegów jednym sprzętem, a to z kolei umożliwi znaczne rozszerzenie oferty, w dodatku o zabiegi nowoczesne, bezpieczne i dające spektakularne efekty. Co istotne, klienci są ich istnienia coraz bardziej świadomi. Oznacza to, że można liczyć na duże zainteresowanie odmładzaniem, leczeniem trądziku czy zamykaniem naczynek —  za pomocą lasera.

Gdzie szukać dobrego lasera kosmetycznego?

Duże zapotrzebowanie na takie urządzenia kosmetyczne powoduje, że na rynku działa wielu dystrybutorów tego rodzaju sprzętu. Warto wybrać firmę mającą ofertę dogodną pod względem finansowym, ale też, a raczej przede wszystkim, oferującą artykuły renomowanych producentów, takie bowiem będą wytrzymałe —  chyba nikt nie chce lasera często ulegającego awarii, co będzie powodować przestoje w pracy (i rozczarowanie klientów) oraz generować koszty napraw. Warto też postawić na dostawcę proponującego nie tylko sprzedaż, ale i leasing urządzeń.

Lasery godne polecenia

Trzeba przyznać, że sprzęty laserowe nowej generacji imponują jakością oraz mnogością funkcji, warto więc w nie inwestować nawet kiedy oznacza to poważne inwestycje. Zawsze zresztą można zdecydować się na leasing zamiast kupna urządzenia na własność.