Jak wybrać najlepszą opaskę dla dziecka?

Jak wybrać najlepszą opaskę dla dziecka?

1 października, 2022 Wyłączono przez Redaktor

W sklepach dostępne są przeróżne nakrycia  głowy dla małych dzieci, które zostały dopasowane do ich wieku czy rozmiaru. Wśród kilkuletnich dziewczynek sporą popularnością cieszą się opaski, pełniące zarówno funkcję ochronną, jak i dekoracyjną. Sprawdź, na co w szczególności zwracać uwagę podczas zakupu tego rodzaju akcesorium. 

Rodzaje opasek na głowę

Producenci oferują modele różniące się przede wszystkim rozmiarem, kształtem czy stylem wykonania. W okresie wiosenno-letnim sprawdzą się nakrycia wykonane z cienkich materiałów, a także akcesoria z kwiatami, kokardami czy koralikami. Zupełnie inne modele są przeznaczone dla niemowląt, które przez większość czasu pozostają w pozycji leżącej, dlatego jakiekolwiek produkty zakładane na główkę muszą być miękkie i bardzo elastyczne. Na nieco większe szaleństwo mogą sobie pozwolić rodzice starszych dziewczynek. Tutaj opaska stanowi głównie element dekoracyjny, a także zabezpiecza długie włosy przed opadaniem na twarz. 

Sporym zainteresowaniem cieszą się również modele wykonane z grubszych materiałów, m.in. wełny, które doskonale sprawdzą się do noszenia jesienią i wczesną zimą. W sklepach można wybierać wśród przeróżnych kolorów i wzorów. Nic więc dziwnego, że większość dzieci posiada od kilku do kilkunastu różnych modeli.

Czym kierować się przy wyborze opaski?

Najczęściej rodzice kierują się samym wyglądem nakrycia głowy. Należy jednak pamiętać, że opaska dla dziecka powinna być przede wszystkim wygodna. Produkt musi być komfortowy i odpowiednio dopasowany. Dlatego też przed zakupem należy dokładnie zmierzyć główkę dziecka i wynik porównać z rozmiarami podanymi na stronie producenta. Warto sprawdzać także skład zamawianych opasek — materiały muszą być elastyczne i przyjazne dla skóry. Dopiero w kolejnym kroku można ewentualnie zasugerować się kolorem i wzorem. Cena nie powinna mieć tutaj większego znaczenia.

Kiedy zakładać opaski dziecięce?

Na rynku dostępne są tak różnorodne fasony opasek wykonanych z cieńszych lub grubszych materiałów, że dzieci mogą je nosić niemal przez cały rok. Wyłącznie w okresie zimowym lepiej jednak postawić na ciepłą czapkę chroniącą całą głowę przed mrozem. Elementy ze zdobieniami, m.in. kwiatkami czy perełkami, sprawdzą się z kolei podczas ważnych wydarzeń, sesji zdjęciowych i przyjęć okolicznościowych.