Jak wybrać podłogową lampę stojącą do salonu? Poznaj przydatne porady!

Jak wybrać podłogową lampę stojącą do salonu? Poznaj przydatne porady!

4 listopada, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Elementy oświetlenia stanowią integralną część wystroju wnętrza, a przy tym – w zależności od designu, ich funkcjonalność może się różnić. Tyczy się to także m.in. stojących lamp podłogowych. Czym kierować się, wybierając takie produkty do salonu? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć – przeczytaj ten artykuł.

Wybierz dla niej miejsce i określ jej wielkość oraz kształt

Wybór miejsca dla niej to jedna z najważniejszych kwestii. Stojąca lampa podłogowa przyjmuje rozmaite formy i wielkości – może zajmować ledwie niewielki wycinek przestrzeni albo i mieć duże gabaryty i rozświetlać całą strefę wypoczynkową, np. z kloszem zawieszonym nad stolikiem kawowym.

Druga to wielkość i kształt takiego produktu. W sprzedaży dostępne są elementy oświetlenia w tradycyjnym kształcie, np. na jednej nóżce z niewielkim kloszem, bardziej nowoczesne słupki, ale też lampy z długim pałąkiem z kloszem wiszącym poza obrębem podstawy. Model w takiej formie wymaga więcej miejsca, dlatego warto upewnić się, że będziesz miał gdzie go postawić.

Określ funkcjonalność

Kolejna kwestia to funkcjonalność, jaką ma mieć stojąca lampa podłogowa. Czy ma to być jedynie element oświetlenia rozświetlający daną przestrzeń? Czy też chciałbyś, aby ułatwiała Ci czytanie w fotelu czy na kanapie? W pierwszym przypadku możesz wybrać niemal dowolny model, jednak w drugim – najlepiej sięgnąć po wariant z ruchomym ramieniem, co pozwoli ustawić światło tak aby padało na np. strony książki.

Postaw na odpowiedni styl

Różne wielkości i formy to nie wszystko. Duże znaczenie ma design. Musi on być spójny z wystrojem. W dobrych sklepach z wyposażeniem do wnętrz znajdziesz szeroki wybór produktów pasujących do najróżniejszych stylów aranżacyjnych. Dobór właściwego modelu zależy od tego, czy łączysz ze sobą rozmaite nurty, czy też stawiasz na konkretny typ aranżacji. Pamiętaj, że stojąca lampa podłogowa jest mocno widocznym akcentem w pomieszczeniu, dlatego zastanów się nad wyborem właściwego wariantu, aby pasował do reszty.

Gdzie znaleźć odpowiednią stojącą lampę podłogową dla siebie?

Dobór właściwego produktu to jedna strona medalu. Druga – wybór właściwego sprzedawcy. W dobrych sklepach dostaniesz elementy oświetlenia wysokiej jakości, które zachwycą designem oraz wykonaniem. Dodatkowo będą trwałe, co jest szczególnie ważne np. w przypadku ruchomych elementów. Postaw więc na sprawdzonego dostawcę!