Jaka jest definicja RFID?

Jaka jest definicja RFID?

12 lutego, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Nowoczesne technologie znacznie ułatwiają prowadzenie firmy oraz podnoszą panujące w niej standardy bezpieczeństwa. Dowiedz się, czym jest RFID. Poznaj definicję i zastosowanie innowacyjnych bramek identyfikacyjnych.

Technologia identyfikacji radiowej

System identyfikacji radiowej, znany także jako RFID, często stosowany jest w specjalistycznych czytnikach i transponderach do użytku biznesowego. Do jego podstawowych zadań należy przetwarzanie i przechowywanie danych. To rozwiązanie sprawdza się w branży logistycznej, transportowej i handlowej.

Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na dwa rodzaje bramek z technologią identyfikacji radiowej. Jedna wykorzystywana jest do identyfikowania ludzi, druga do palet i koszy. W zależności od wybranej opcji, produkty różnią się nieco działaniem i wyposażeniem. Urządzenia powstają ze starannie dobranych, wysokiej jakości części. Ich konstrukcje oparte są między innymi na działaniu anten Zebra Technologies, oprogramowania zarządzającego, oświetleniowego i sygnalizującego oraz elektronicznych zasilaczy i podzespołów. Ponadto sprzęty komunikują się poprzez WiFi, Ethernet lub w ramach standardu GSM.

Zalety RFID

Jak widać, definicja RFID jest dosyć szeroka, a bramki z identyfikacją radiową wyróżnia duża funkcjonalność. Te urządzenia są szczególnie cenione ze względu na:

  • możliwość automatycznej kontroli przemieszczających się obiektów,
  • chronienie majątku firmy przed kradzieżą,
  • sprawne odczytywanie wielu artykułów w tym samym momencie,
  • szybką rejestrację różnego rodzaju materiałów,
  • wspieranie modernizacji łańcucha dostaw i śledzenie produktów,
  • zdalne weryfikowanie towarów oraz możliwość zrezygnowania z liczenia ich w czasochłonny, ręczny sposób.

Odczyty ze znaczników zostają automatycznie przekazane na wskazany przy instalacji serwer. Bramki są proste w obsłudze oraz odporne na uszkodzenia. Można korzystać z nich zarówno wewnątrz budynku, jak również poza nim. Zostały przystosowane do warunków środowiska zewnętrznego, działają pomimo deszczu, wysokiej lub niskiej temperatury.

Nowoczesne bramki RFID

Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w innowacyjną bramkę z systemem identyfikacji radiowej. Zdecyduj się na urządzenia RFID, a będziesz sprawnie rejestrować posiadane towary, śledzić łańcuchy dostaw oraz chronić mienie firmy przed kradzieżą.