Jakiej firmy kołki najlepiej nadają się do montażu płyt gipsowych?

Jakiej firmy kołki najlepiej nadają się do montażu płyt gipsowych?

23 maja, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Chcąc ukryć nieładne, nierówne ściany lub sufity, wielu inwestorów decyduje się na ich licowanie oraz montaż podwieszanych sufitów. Użycie odpowiednich materiałów i mocowań gwarantuje, że prace takie przyniosą oczekiwane efekty. Jakich systemów mocujących użyć, aby rozwiązania te były trwałe? Przeczytaj tekst.

Jakie mocowania nadają się do spajania płyt gipsowych?

W sklepach budowlanych można znaleźć wiele rodzajów takich mocowań, od różnych producentów. Są wśród nich m.in. kołki:

  • metalowe HM z łbem sześciokątnym,
  • metalowe przechylne,
  • metalowe GKMS do bezpośredniego wkręcania w płytę.

Niemal każdy z nich dostępny jest w kilku rozmiarach i gwarantuje pewne, bezpieczne mocowanie.

Czym cechują się poszczególne rodzaje kołków?

Pierwszy z wymienionych typów kołków, wyposażony w śrubę metryczną, wyprodukowano ze stali cynkowanej galwanicznie. Doskonale sprawdza się w montażu płyt do podłoży z pustymi przestrzeniami. Zamocowane nim materiały tworzą mocne konstrukcje. Zaletą jest m.in. to, że dany element można wielokrotnie montować i demontować. Przechylne  kołki do płyt gipsowych  to mocowania rozkładane, sprawdzające się w montażu na podłożach z pustymi przestrzeniami. Przy ich pomocy, oprócz płyt GK, można też instalować płyty budowlane, wiórowe oraz pustaki betonowe. Ostatnie z wymienionych produktów mają ścięte, ostro zakończone gwinty, gwarantujące pewne i bezpieczne mocowania. Przy montażu nimi innych płyt niż gipsowe wymagane jest wcześniejsze wywiercenie otworu.

Jakie inne systemy mocowań można znaleźć w sklepach budowlanych?

Internetowe hurtownie są doskonale zaopatrzone, dlatego oferta jest niezwykle bogata i można w niej znaleźć mnóstwo kołków i kotew nadających się do mocowania rozmaitych przedmiotów w wielu podłożach. Należą do nich nie tylko innowacyjne, bezpieczne i trwałe kołki FIscher, ale też kotwy chemiczne tej samej marki. Te ostatnie można kupić w postaci zapraw iniekcyjnych oraz ampułek do wklejania. 

Gdzie można zasięgnąć porady w kwestii wyboru mocowania?

Bez względu na to, czy chce się kupić kołki do płyt gipsowych, czy kotwy chemiczne, wystarczy odezwać się do personelu sklepu, który zawsze chętnie pomaga. Nie jesteś pewien, jakie mocowanie kupić? Znajdź interesujące Cię artykuły w sklepie internetowym i zasięgnij o nich informacji.