„Masaż tajski we Wrocławiu, czyli pasywna joga „

„Masaż tajski we Wrocławiu, czyli pasywna joga „

6 grudnia, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Praktykowanie jogi jest w Polsce coraz popularniejsze, co ma związek z poszukiwaniem sposobów na zdrowie, ale i relaks —  wymusza to coraz bardziej stresujący tryb życia. Ciekawą alternatywą dla zajęć jogi czy samodzielnego wykonywania asan w domu może być masaż tajski we Wrocławiu, określany jako joga pasywna. Przyjrzyj mu się bliżej!

Dlaczego masaż tajski jest nazywany pasywną jogą?

Oferowany we Wrocławiu masaż tajski to bardzo ciekawy zabieg. Choć praktycznie wszystkie rodzaje masażu mają cechy wspólne, ten znacząco się od nich różni, a to dlatego, że osoba masowana nie leży w bezruchu na łóżku do masowania. Jest zupełnie inaczej, ma zająć miejsce na macie na podłodze, w dodatku ubrana w luźne ubrania, a następnie jej ciało jest układane przez masażystę w pozycjach nawiązujących do pozycji jogi. Cel jest taki sam —  rozciągnięcie mięśni, stawów i tkanki łącznej, co usuwa bóle, przykurcze, poprawia ruchomość oraz wspaniale relaksuje. Ulgę można odczuć od razu, zwłaszcza gdy narzeka się na ból pleców, ramion i karku, co jest zjawiskiem znanym przede wszystkim osobom pracującym przy biurku.

A dlaczego masaż taki warto wybrać zamiast jogi? Oczywiście może być jej świetnym uzupełnieniem. To także opcja dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą uczęszczać na zajęcia jogi albo na przykład mają problem z osiągnięciem odpowiedniego ułożenia ciała samodzielnie. Z pewnością technika masażu tajskiego jest łatwiejsza dla klienta niż wykonywanie nieraz trudnych asan —  także ze względu na pozycję, jaką jest leżenie na podłodze, zamiast np. stania na jednej nodze.

Liczne korzyści z masażu tajskiego we Wrocławiu

Joga jest prawdziwym hitem, sposobem na relaks ciała i umysłu, a nawet na usuwanie różnego rodzaju dolegliwości, na czele z bólami kręgosłupa i mięśni. Masaż tajski daje takie same korzyści, a także wiele innych, między innymi poprawia krążenie i dzięki temu natlenienie komórek, usuwa bóle głowy. Poza tym uważa się, że nacisk masażysty na odpowiednie miejsca ułatwia i poprawia przepływ energii. Jest to więc wspaniały sposób na lepsze samopoczucie.

Spróbuj tej techniki!

Nawet mając swój ulubiony sposób masażu, warto spróbować techniki pochodzącej z dalekiej Tajlandii. Jest to świetny sposób na stres i bolesne napięcie mięśni, poprawiający samopoczucie i wspaniale rozluźniający, natychmiastowo!