Na co zwrócić uwagę, wybierając monitory poleasingowe? Praktyczne wskazówki!

Na co zwrócić uwagę, wybierając monitory poleasingowe? Praktyczne wskazówki!

3 grudnia, 2022 Wyłączono przez Redaktor

Zakup sprawnego sprzętu audiowizualnego nie musi oznaczać wysokich cen. Na rynku istnieje wiele ciekawych alternatyw, które pozwolą cieszyć się dobrym produktem, a jednocześnie nie nadwyrężą zbytnio portfela. Warto rozważyć komputery i monitory poleasingowe oferowane przez firmy. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy ich kupnie. 

Zasada najważniejsza – kupuj tylko u sprawdzonych dealerów!

Najistotniejsze jest, żeby szukać ofert wyłącznie u cenionych sprzedawców. Warto  sprawdzić historię danej firmy, przeczytać opinie klientów, zapoznać się z dotychczasowymi transakcjami. Oczywiście godne uwagi są wyłącznie podmioty, które mogą pochwalić się pozytywnymi recenzjami, a także działające od wielu lat. 

Korzystanie z usług takich przedsiębiorstw znacznie obniża, a nawet eliminuje ryzyko padnięcia ofiarą oszustwa i nabycia produktu, którego realny stan techniczny byłby zafałszowany. 

Dobre firmy wystawiają do swoich katalogów towary, które są po serwisie (czyszczenie podzespołów i wymiana elementów chłodzenia, co znacznie wydłuża żywotność urządzenia). Są one też szczegółowe analizowane i opisywane pod kątem sprawności. Klient zawsze doskonale wie, co kupuje! 

Uszkodzenia mechaniczne!

Oczywiście nie ulega wątpliwości, że, jak każdy sprzęt używany, tak i monitory poleasingowe mogą mieć pewne uszkodzenia mechaniczne. W wielu przypadkach nie należy się ich obawiać, a nawet można się z nich cieszyć. To one są powodem znacznej obniżki cen, a często nie wpływają na użytkowanie urządzenia. 

Problemem nie będą np. rysy na obudowie, drobne odpryski w nóżkach, wyblaknięty kolor itp. Jeżeli produkt ma być stosowany do szczegółowych prac (np. obróbki graficznej, kiedy ważna jest widoczność każdego detalu na ekranie), to przeszkodą mogą być duże pęknięcia matrycy. W tego typu przypadkach dobrze jest unikać zakupu takiego modelu.

Jakie jeszcze wady może mieć monitor poleasingowy?

Uszkodzone wejścia przewodowe to usterka, której naprawa może być kłopotliwa. Jeśli jednak potrafisz sam serwisować urządzenia, nie powinna być przeszkodą. Należy też zwracać uwagę na to, czy ekran nie jest pokryty plamkami oraz pikselami. Mogą one oznaczać, że niedługo monitor odmówi posłuszeństwa, a także zaniżać komfort użytkowania. 

Sprawdzaj stan techniczny!

Niska cena jest ważna, ale nie powinna być jedynym wyznacznikiem zakupu. Zanim zdecydujesz się na zawarcie transakcji, dobrze sprawdź stan techniczny oferowanego produktu. Zastanów się, czy usterka będzie przeszkodą, czy też nie – tylko wtedy będziesz cieszył się nabytkiem.