Renowacja lakieru w Warszawie — na czym polega usługa?

Renowacja lakieru w Warszawie — na czym polega usługa?

28 czerwca, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Właściciele samochodów osobowych starają się, aby karoseria dobrze wyglądała, mimo upływu czasu. W tym celu wykorzystują wiele ogólnodostępnych preparatów, m.in. past polerujących, wosków czy specjalnych płynów do mycia lakieru. Niestety obecnie powłoki lakiernicze stosowane przez producentów nie są zbyt trwałe, dlatego w trakcie użytkowania pojazdu pojawią się zarysowania i odpryski. Sprawdź, kiedy warto odświeżyć stary lakier samochodowy.

Jak wygląda renowacja lakieru?

Istnieje kilka metod odświeżania karoserii, które są dopasowywane do liczby i rodzaju powstałych uszkodzeń. Usługa detailingowa polega przede wszystkim na usunięciu starej i zniszczonej powłoki lakierniczej oraz zabezpieczeniu jej przed czynnikami zewnętrznymi. Najlepiej wszelkie prace zlecić profesjonalistom, ponieważ samodzielne próby renowacji mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów lub, co gorsza, spowodują pogorszenie stanu karoserii. Najwięcej firm działających w branży auto detailingu mieści się w Warszawie. Renowacja lakieru to jednak niejedyna usługa, która jest dostępna w ich ofercie, bowiem klienci mogą dodatkowo zlecić pracownikom prace polegające na odświeżeniu wnętrza samochodu. 

Jakie są najczęstsze uszkodzenia samochodu?

Zarysowania i odpryski na karoserii mogą pojawić się nawet po kilku miesiącach użytkowania nowego pojazdu. Główną przyczyną jest zwykle nieprawidłowa pielęgnacja samochodu (większość osób korzysta wyłącznie z myjni samochodowej). Ponadto auto traci swój dawny kolor również ze względu na promieniowanie UV i kwaśne deszcze. Wśród najczęściej spotykanych uszkodzeń powłoki lakierniczej można wymienić m.in. odpryski, korozję podpowierzchniową, zarysowania i łuszczenia.

Komu zlecić usługę odświeżenia karoserii?

Tego rodzaju usługa wiąże się z kosztem od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, dlatego też właściciel pojazdu poddawanego renowacji powinien mieć pewność, że jego samochód trafi w ręce specjalistów. Powłoka lakiernicza ma być poddana kilkuetapowym pracom, aby efekt był trwały i w pełni zadowalający. Najlepiej zapoznać się z opiniami innych klientów, którzy mogą pochwalić się rezultatami podjętej współpracy.