RFID — definicja i zastosowanie

RFID — definicja i zastosowanie

12 lutego, 2023 Wyłączono przez Redaktor

Szukasz sposobu na sprawną identyfikację ludzi i towarów? Zainteresuj się systemem RFID! Wykorzystaj bramkę z innowacyjnym systemem radiowym i usprawnij działanie swojej firmy. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie urządzenie do rejestrowania produktów.

Bramka RFID

Inwestycja w nowe technologie z pewnością się opłaca, ponieważ przyspiesza realizację niektórych zadań oraz poprawia jej jakość. Definicja RFID obejmuje anglojęzyczne rozwinięcie skrótu, czyli Radio Frequency Identification. Specjalistyczne urządzenia nadawczo-odbiorcze wykorzystywane są do odczytywania danych. Następnie przesyłają je na wskazany przez użytkownika serwer. System umożliwia na przykład rezygnację z ręcznego przeliczania towarów, dzięki czemu można oszczędzić wiele czasu oraz uniknąć błędów. Weryfikowanie towarów przebiega płynniej, a pracownicy mogą zająć się innymi obowiązkami. Bramki RFID dostosowywane są do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. W sprzedaży znajdują się dwa podstawowe rodzaje tego produktu: do rejestrowania przedmiotów oraz ludzi. Przy zakupie rozszerzonej wersji można liczyć na instalację urządzenia przez zespół ekspertów, którzy zadbają o odpowiednie ustawienie oprogramowania.

Zastosowanie systemu identyfikacji radiowej

Do czego można wykorzystać bramkę z systemem identyfikacji radiowej? Najczęściej używana jest w przedsiębiorstwach handlowych, transportowych i logistycznych. Urządzenia wyróżniają się dużą funkcjonalnością, ponieważ:

  • są odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce i mróz, działają wewnątrz budynku i pod gołym niebem,
  • zostały wyposażone w sprawny system komunikacji, łączą się z WiFi, Ethernetem i pracują w standardzie GSM,
  • opierają się na automatycznym systemie pracy i wydajnym oprogramowaniu.

Bramki używane są na przykład do szybkiego identyfikowania ludzi. Mogą służyć jako zabezpieczenie przed kradzieżą mienia firmy. Urządzenia odczytują wiele artykułów w tym samym czasie oraz są tanie i łatwe w użytkowaniu. Dzięki nim można przeprowadzać automatyczną kontrolę przemieszczających się obiektów.

Urządzenia RFID

Nowoczesne bramki z systemem RFID są coraz częściej wybierane przez przedsiębiorców z różnych branż. Zainwestuj w nowoczesne urządzenia, dzięki którym rejestracja towarów i osób będzie przebiegać sprawnie i w pełni automatycznie.