Sprawdź, jakich kosmetyków do ciała nie może zabraknąć w Twojej łazience!

Sprawdź, jakich kosmetyków do ciała nie może zabraknąć w Twojej łazience!

17 października, 2022 Wyłączono przez Redaktor

Pielęgnacja skóry to dla większości kobiet najważniejszy element dbania o siebie. Nic dziwnego, ciało potrzebuje nawilżenia, a także oczyszczenia i złuszczenia martwych komórek. Dowiedz się, jakie kosmetyki będą Ci potrzebne do zaspokojenia wszystkich tych potrzeb.

Mycie i oczyszczanie — co wybrać?

Jeśli Twoja skóra po kąpieli czy prysznicu jest nieprzyjemnie ściągnięta —  wiedz, że wcale nie musi tak być. Obecnie na rynku znaleźć można znacznie lepsze alternatywy dla klasycznych żeli pod prysznic czy płynów do kąpieli — preparaty, które nie tylko oczyszczają skórę, ale przy okazji ją pielęgnują. Wybierz je jeśli chcesz zapewnić sobie dogłębne nawilżenie —  takie produkty w połączeniu ze stosowanymi po kąpieli balsamami czy innymi kosmetykami zapewnią wspaniały efekt. A co można znaleźć? To między innymi olejki, balsamy pod prysznic, mleka do kąpieli, galaretki czy musujące kule.

Złuszczanie

Najlepiej jest wykonywać peeling systematycznie, by odsłonić zdrowszą i piękniejszą skórę, a także ułatwić wchłanianie składników zawartych w stosowanych preparatach. Zachęcić do systematyczności mogą peelingi, które nie tylko świetnie działają, ale też cudownie pachną i jednocześnie pielęgnują skórę, na przykład dzięki zawartości naturalnych olejów w składzie. Jeśli zaś nie masz czasu na peeling albo nie lubisz go robić, możesz postawić na preparat myjący zawierający peelingujące drobinki, np. w piance. Taki kosmetyk przeznaczony jest do codziennego stosowania — dzień po dniu lekko złuszcza martwe komórki, pomagając zachować gładkość skóry.

Co do nawilżania?

Ten problem spędza sen z powiek wielu kobietom, bo choć nawilżające kosmetyki do ciała zajmują znaczną część każdej drogerii, ich działanie często okazuje się niewystarczające. Najlepiej jest postawić na wyroby naturalne, takie nie mają bowiem w sobie wysuszającej chemii. Godne polecenia są na przykład olejki, a także masła.

Pielęgnacja skuteczna i przyjemna

Dzięki dobrym kosmetykom, które w dodatku są atrakcyjne w stosowaniu, można zamienić konieczne rytuały w prawdziwą przyjemność. Ich walory sprawiają też, że łatwiej jest zadbać o systematyczność.